dcsimg

Бенгальський кіт ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд усередині виду бенгальських котів сильно розрізняється, у Східному Сибіру вони виглядають зовсім інакше, ніж на островах Індонезії. На півдні базове забарвлення їх хутра жовтіше, ніж у леопарда, а на півночі воно переважно сіро-коричневе. Хутро вкрите темними плямами, а на голові є чорні смужки. У північних популяцій плями на хутрі мають форму кругів, тоді як у південних популяцій вони не більше ніж чорні мазки. Розмір бенгальських котів варіює від 65 см на острові Ява до одного метра у Сибіру, включаючи хвіст, що досягає 20-40 см. Коти, що живуть в неволі, так само дуже відрізняються від своїх диких родичів.

Поширення

Бенгальські коти завжди живуть біля води. У тропічних лісах вони так само добре приживаються, як і в хвойних лісах і саванах або в горах. Вони уникають людських поселень і лише іноді перетинають оброблені поля.

Ареал бенгальських котів тягнеться від Приамур'я, Кореї і Китаю до Індії, Пакистану й Індонезії. Вони зустрічаються на таких островах, як Чеджудо, Цусіма, Тайвань, Хайнань, Суматра, Ява, Борнео, Балі, Ломбок і деяких островах Філіппін. На островах Південно-Східної Азії бенгальські коти представлені численними підвидами, що іноді розглядаються як окремі види.

Охорона

Полювання на бенгальського кота ведеться в КНР через цінне хутро. Його імпорт в Європу припинений, проте в Японію все ще експортуються великі партії. В цілому бенгальський кіт не знаходиться під загрозою зникнення, проте в деяких регіонах він вже став рідкісною твариною.

Гібрид

У США шляхом схрещування з домашнім котом з'явилася нова порода, що отримала назву бенгальська.

Підвиди

Prionailurus bengalensis bengalensis — поширений в Індії та Індокитаї;
Prionailurus bengalensis chinensis — є в Китаї й на Тайвані;
Prionailurus bengalensis horsfieldi — зустрічається на території від Кашміру до Сиккима;
Prionailurus bengalensis iriomotensis — іріомотський кіт, є на острові Іріомото, часто виділяється в окремий вид;
Prionailurus bengalensis manchurica — маньчжурський леопардовий кіт, є в тропічних лісах;
Prionailurus bengalensis trevelyani — зустрічається на території від Північного Кашміру до Південного Балучистана, в Пакистані;
Prionailurus bengalensis javaensis — є на Яві і Балі, забарвлення сіре;
Prionailurus bengalensis minutus — зустрічається на Філіппінах;
Prionailurus bengalensis sumatranus — суматранський кіт, поширений на Суматрі;
Prionailurus bengalensis euptailura — зустрічається на Далекому Сході, існує також інша назва — амурський леопардовий кіт, або далекосхідний лісовий кіт.

Література

  • Ronald M. Nowak: Walker's Mammals of the World. Johns Hopkins University Press, 1999 ISBN 0-8018-5789-9


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK