dcsimg

Potamogale velox ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Назва

Родова назва походить від дав.-гр. ποταμός — «річка» й дав.-гр. γαλῆ — «ласиця»[3]. латинське velox означає «хуткий»[4].

Фізичний опис

Довжина голови й тіла: 290–350 мм, довжина хвоста: 245–290 мм, вага: 340–397 г[5].

P. velox має широку, плоску морду із жорсткими вусами, і клапани зі шкіри, які закривають ніздрі під час пірнання. У тварини маленькі очі і зовнішні вуха. Товстий круглий корпус вкритий густим підшерстям і покривним волоссям. P. velox має темно-коричневу спину і білуваті нижні частини тіла. Стиснений з боків хвіст укритий коротким шовковим хутром і дозволяє плавати рибоподібним рухом. Ноги короткі, без перетинчастих пальців і не використовуються для плавання. Є два спеціальні пальці на задніх ногах, які використовуються для догляду (грумінгу). Самиці мають дві молочні залози на нижній частині черева[2].

Поширення

Проживає в центральній зоні тропічного лісу та периферійних територіях Нігерії. Країни проживання: Ангола; Камерун; Центральноафриканська Республіка; Чад; Конго; Демократична Республіка Конго; Екваторіальна Гвінея; Габон; Кенія; Нігерія; Судан; Танзанія; Уганда; Замбія[6].

Цей водяний вид виявлений у водних шляхах у екваторіальних дощових лісах. Тут населяє досить повільні лісові потоки, лісові басейни та гірські потоки (на висотах від нуля до 1800 м над рівнем моря), де береги забезпечують місця проживання для гніздових камер[6].

Стиль життя

Цей вид є чудовим плавцем, який харчується крабами, креветками, водними комахами, рибою, земноводними. Дуже мускулистий хвіст забезпечує ефективне горизонтальне плавання, як у риб і крокодилів. Цей спосіб плавання є унікальним серед водних ссавців. Пересування сушею досить незграбне. Він живе в норах річкового берега, у яких є вхід під рівнем води і які зазвичай розміщуються під деревом. Проводить час у своїх норах протягом дня і стає активними після полудня; має кілька періодів активності щоночі. Це, можливо, одинокий вид, причому кожен дорослий контролює 500—1000 м струмка. Полює при пірнанні й кожне занурення триває всього кілька секунд. Здобич відстежується за допомогою чутливого вібрису та запаху; очі не використовуються для виявлення здобичі. Цей вид розмножується під час вологого і сухого сезонів[6].

Загрози та охорона

Ерозія ґрунту, викликана вирубкою лісів, збільшує туманність і непрозорість водних шляхів, що, здається, на шкоду цьому виду. Ця проблема в Камеруні, де вирубка лісу, ерозія ґрунту і, як наслідок, закаламучення води в лісових руслах призвели до зникнення місцевого населення Potamogale. Отже, цей вид може занепадати на більшій частині ареалу, де втрата природних лісів пов'язана з видобутком деревини, сільським господарством та розвитком інфраструктури. Як повідомляється, на вид широко полюють задля шкіри й він випадково потрапляє у сіті, але наскільки це є загрозою виживання виду, невідомо[6].

Вид трапляється в ряді охоронних територій по всьому ареалу[6].

Примітки

  1. Everson, K. M.; Soarimalala, V.; Goodman, S. M.; Olson, L. E. Multiple loci and complete taxonomic sampling resolve the phylogeny and biogeographic history of tenrecs (Mammalia: Tenrecidae) and reveal higher speciation rates in Madagascar's humid forests // Systematic biology. — 2016. — Вип. 65. — № 5. — С. 890–909.
  2. а б Tamaska, G. (2002). Potamogale velox. Animal Diversity Web. Процитовано 07.12.2018. (англ.)
  3. Hauser, K. Zoologie in Fragen, Antworten und Merkversen unter besonderer Berücksichtigung der Biologie und Entwickelungslehre. — H. Kornfeld, 1918. — С. 409. (нім.)
  4. Stevenson, A. Oxford Dictionary of English. — China : OUP Oxford, 2010. — С. 1970. — ISBN 9780199571123. (англ.)
  5. Ronald M. Nowak. Walker's mammals of the world. — JHU Press, 1999. — Т. 1. — С. 187. — ISBN 0801857899. (англ.)
  6. а б в г д Stephenson, P.J., Goodman, S. & Soarimalala, V. (2016). Potamogale velox. The IUCN. Процитовано 07.12.2018. (англ.)
Wiki letter w.svg
На цю статтю не посилаються інші статті Вікіпедії.
Будь ласка, скористайтеся підказкою та розставте посилання відповідно до прийнятих рекомендацій.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK