dcsimg

Шарфова акула ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 33 до 49 см. Самиці трохи більші за самців. Голова невелика, в 3 рази довше ширини переднього спинного плавця. Очі відносно великі. Ніздрі мають виражені ніздреві канавки. Біля ніздрів присутні пучки недовгих вусиків. Звідси походить назва цієї акули. Пара вусиків присутнє на нижньому боці голови, на її горлі. На шиї є своєрідні шкіряні складки, що нагадують шарф. Звідси походить назва цих акул. Тулуб стрункий, подовжений. Грудні плавці помірно великі, які застосовуються для опори на дно. Мають 2 спинних та анальний плавці. Однакові спинні плавці розташовані близько до хвоста. Хвостовий плавець з нерозвиненою нижньою лопатю, на верхній лопаті — на кінчики характерний вимпел. Хвіст помірно довгий. Анальний плавець маленький.

Забарвлення спини коричневе або жовто-коричневе чи сіро-коричневе. Черево світліше. На спині та боках є від 6 до 10 темно-коричневих поперечних смуг.

Спосіб життя

Тримаються на глибинах до 290 м. Зустрічаються на континентальному шельфі, скелястому та кам'янистому дні. Активні вночі, вдень ховаються серед скель та каміння. Живляться ракоподібними, молюсками та невеличкою костистою рибою.

Це яйцекладні акули.

Розповсюдження

Мешкають біля узбережжя В'єтнаму, Філіппін, південного Китаю, Тайваню, південої Японії.

Види

Джерела

  • Leonard Compagno, Marc Dando, Sarah Fowler: Sharks of the World. Princeton Field Guides, Princeton University Press, Princeton und Oxford 2005; S. 156–157. ISBN 978-0-691-12072-0
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK