dcsimg

Косатцюваті ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Відмітною ознакою представників родини є булавовусі антени (вусики). Гусениці при обертанні в лялечку не прядуть кокон. Проте їх традиційна назва не зовсім відповідає реальності, оскільки серед них зустрічаються і види активні у сутінках, а денні є і серед інших лускокрилих (наприклад, Uraniidae, Zygaenidae, Castniidae). Крім того, денні лускокрилі відомі серед Castniidae і Zygaenidae.

Поширення

Зустрічаються на усіх материках, окрім Антарктиди і віддалених островів. Найбільш різноманітні в тропіках. У Європі понад 550 видів.

Філогенія

Споріднені стосунки між родинами досліджені як на морфологічному, так і на молекулярно-генетичному рівнях (Kristensen 1976, de Jong et al. 1996, Ackery et al. 1999, Wahlberg et al. 2005). На їх основі ближчими вважаються родини Lycaenidae і Riodinidae, а вони разом відповідно ближче до родини Nymphalidae. Уся їхня клада сестринська до родини Pieridae, а до кореня загального їх стовбура ближче Papilionidae.

Передбачувані зовнішні філогенетичні стосунки Papilionoidea виглядають таким чином:

Rhopalocera

Papilionoidea (Денні метелики)Hesperiidae (Головчаки)Hedylidae
Класифікація

Іноді надродина Papilionoidea (у широкому сенсі) включає і головчаків у вигляді серії Hesperiiformes (родина Hesperiidae), а власне денні метелики відносять до серії Papilioniformes (чи Papilionoidea у вузькому сенсі).

Джерела


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK