Acantholyda flaviceps is een vliesvleugelig insect uit de familie van de spinselbladwespen (Pamphiliidae).[1] De wetenschappelijke naam van de soort is voor het eerst geldig gepubliceerd in 1783 door Retzius.
Bronnen, noten en/of referentiesЗнайдена на Київському Поліссі та в Українських Карпатах (хребет Чорногора). Ареал охоплює також Північну i Центральну Європу; відомі знахідки на Кольському півострові, північному заході Східно-Європейської рівнини, Середньому Уралі.
Соснові та мішані рівнинні ліси й субальпійське (до висоти 1 700 м) криволісся сосни гірської.
Трапляються дуже рідко поодинокі особини.
Причини зміни чисельності. Несприятливий вплив інбридингу, який виникає через розрідження ізольованих популяцій.
Літ імаго у квітні. Личинки живляться хвоєю сосни звичайної (рівнинні ліси), сосни гірської (субальпійський пояс Українських Карпат).
Вид був занесений до Червоної книги України (1994 р.), але виключений звідти у 2009 році через відновлення його чисельності до безпечного рівня[2].
Але насправді його чисельність як була дуже низькою,так і залишилась,а вид було виключено з ЧКУ лише через те, що не вистачало грошей на друк,оскільки планувалось включити інші види.
Охороняється в Карпатському біосферному заповіднику (Закарпатська область) як елемент ентомофауни. Необхідно докладно вивчити особливості виду. Розмноження у неволі не проводилось.
Поиск изображений
на Викискладе
Желтоголовая акантолида[1] (лат. Acantholyda flaviceps) — вид пилильщиков-ткачей отряда перепонтчатокрылых. Имеет широкое и плоское тёмно-синее тело длиной 1—1,2 см и прозрачные крылья[2]. Распространена в Северной и Центральной Европе. В Европейской части России её ареал на востоке ограничен Красноярским краем, а на севере доходит до Мурманска[2][3].
Вид занесен в Красную книгу России — Категория: 2 — сокращающийся в численности вид
Желтоголовая акантолида (лат. Acantholyda flaviceps) — вид пилильщиков-ткачей отряда перепонтчатокрылых. Имеет широкое и плоское тёмно-синее тело длиной 1—1,2 см и прозрачные крылья. Распространена в Северной и Центральной Европе. В Европейской части России её ареал на востоке ограничен Красноярским краем, а на севере доходит до Мурманска.
Вид занесен в Красную книгу России — Категория: 2 — сокращающийся в численности вид