dcsimg

Саламандра лікійська ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 12—13,9 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова сплощена та витягнута. На горлі присутні шкіряна складка. На задній частині голови помітні паратоіди (залози). Тулуб стрункий та кремезний з 11—13 слабко помітними реберними борознами. Хвіст дорівнює або менший за тіло. У самця зверху хвоста є колосоподібний виступ та шлюбні мозолі на передніх кінцівках.

Забарвлення спини й черева коливається від сіруватого до чорного з низкою білих смаг, що можуть створювати смуги. Білі плями тягнуться від очей до черева. Паратоїди чорного кольору.

Спосіб життя

Полюбляє ліси помірного пояса. Зустрічається на висоті до 200–400 м над рівнем моря. Активна вночі. Найбільшу активність проявляє в більш прохолодні та вологі зимові місяці, на які припадає і сезон розмноження.

Статева зрілість настає у віці близько 3 років. Парування відбувається амплексусом. Розмноження ніяк не пов'язане з водою. Яйця розвиваються усередині матки. Цим тваринам властива «оофагія», коли сильні личинки поїдають незапліднені яйця або більш слабких личинок. Через 5-8 місяців з'являються повністю розвинені дитинчати.

Розповсюдження

Поширена на південному заході провінції Анталья, уздовж Лікійського півострова (Туреччина).

Джерела

  • Boehme, W., Grossenbacher, K., and Thiesmeier, B. (1999). Handbuch der Reptilien und Amphibien Europas, band 4/I:Schwanzlurche (Urodela). Aula-Verlag, Wiesbaden.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK