Довгоносик вишневий (Rhynchites auratus Scop.) — жук з надродини довгоносикоподібних. Пошкоджує вишню, черешню, зрідка сливу.
Жук завдовжки до 10 міліметрів, бронзово-зелений з золотистим блиском. У самця на боках грудного щитка міститься по одному гострому спрямованому вперед шипу. Личинка жовтувато-біла, вигнута, безнога, з маленькою коричневою головою. Лялечка рудувата, завдовжки 5,5-7,5 міліметрів.
Зимують жуки і личинки в ґрунті на глибині 3-10 сантиметрів, іноді до 15 сантиметрів. Навесні, за 7-10 днів до початку цвітіння вишні, починається вихід жуків з ґрунту. Основна маса їх виходить у період цвітіння. Жуки живляться бруньками, бутонами, квітками, завяззю і плодами. Молоду зав'язь вони знищують майже зовсім, а пізніше спотворюють плоди, вигризаючи в них отвори. Тижнів через два після цвітіння самка вигризає м'якуш плоду аж до кісточки і на кісточку відкладає одно яйце, потім закриває отвір недогризками. Одна самка відкладає до 150 яєць. Через 10-12 днів з яйця відроджується личинка, яка вгризається в кісточку і живиться ядром. Після закінчення живлення личинка виходить з плоду і заривається у ґрунт. Частина личинок заляльковується і до осені перетворюється на жуків, а частина заляльковується лише восени наступного року. Таким чином, вишневий довгоносик має одно- і дворічну генерацію. При масовій появі він завдає великої шкоди.
Довгоносик вишневий (Rhynchites auratus Scop.) — жук з надродини довгоносикоподібних. Пошкоджує вишню, черешню, зрідка сливу.