dcsimg

Журавлеподібні ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Розміри від дрібних до великих, маса від 20 г (дрібні пастушкові) до 12-16 кг (деякі журавлі, дрохви), довжина, відповідно, від 12 до 120-176 см. Загальних морфологічних рис небагато. Дзьоб зазвичай стиснутий з боків, має наскрізні ніздрі, його форма — від конусоподібної до подовженої. Шийних хребців 15-20. Ноги довгі, рідше середньої довжини, нижня частина гомілки неоперена. Зобу немає, але стравохід сильно розтягується, мускульний шлунок має потужні стінки і міцну кутикулу, сліпі кишки завжди функціонують, хоча і бувають різної довжини , є жовчний міхур. Гортань трахеобронхіального типу. Контурні пера зазвичай несуть побічний стрижень, у більшості груп куприкова залоза оперена. Першорядних махових — 10-11, кермових — 4-10 пар.

Спосіб життя

Населяють навколоводні біотопи і сухі відкриті простори, небагато пов'язані з лісовою рослинністю. Серед журавлеподібних немає справжніх деревних і морських птахів. Більшість видів моногамні, гніздяться на землі, не утворюють колоній. Пташенята виводкові, рідше піввиводкового типу. Живлення різноманітне, багато груп всеїдні, частина веде сутінковий і нічний спосіб життя.

Систематика

Родини:

Вимерлі родини:

Примітки

Література

  • Фауна України. Т. 4. Птахи: Загальна характеристика птахів. Курині. Голуби. Рябки. Пастушки. Журавлі. Дрофи. Кулики. Мартини / Кістяківський О.Б. — К. : АН УРСР, 1957. — 432 с.


Птах Це незавершена стаття з орнітології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK