dcsimg

Juniperus przewalskii ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення, екологія

Країни проживання: Китай (Ганьсу, Цинхай, Сичуань). Зустрічається від субальпійського лісу до альпійських луків або степів на крутих, як правило, південних вапняних схилах, з ґрунтопокривними травами (наприклад Stipa splendens), чагарниками (наприклад Salix) або багаторічними травами (наприклад, Polygonum viviparum), на сухих або вологих поверхнях. Може також утворювати чисті ліси. Висота коливається від (1900) 2200 м до 4000 (5000) м над рівнем моря. Клімат холодний помірний, з істотними періодами снігового покриву в зимовий період.

Морфологія

Двостатеві дерева (рідко чагарники) до 20 м у висоту. Листя бувають як лускоподібні так і голчасті: всі голчасті на молодих деревах, обидва типи на дорослих деревах, майже всі лускоподібні на старих дерев; голчасті листки ростуть по 3, поширюючи, вільна частина довжиною 4-8 мм; лускоподібні листки ростуть по 2, зазвичай сизі, ромбично-яйцеподібні, 1,2-3 мм, листова вершина гостра. Пилкові шишки яйцеподібні, близько 2,5 мм завдовжки, з 6-10 мікроспорофілами, кожна з 2 або 3 пилковими мішками. Шишки від синьо-чорного до чорного кольору, коли дозрілі, від яйцевидних до майже кулястих, 0,8-1,3 см в діаметрі, з 1 насіниною. Насіння злегка сплюснуте, (суб) кулясте, 7-12 × 6-10 мм, невиразно або помітно ребристі, є смоляні ями.

Використання

Використання не зафіксовано, але цей вид, ймовірно, використовується для дров, оскільки це одне з небагатьох дерев, які існують в деяких частинах ареалу.

Загрози та охорона

Майбутня зміна клімату може вплинути на цей вид. Не відомо, чи цей вид зустрічається в будь-яких охоронних територіях.

Посилання


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK