dcsimg

Супова акула чорноплавцева ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 1,27 м. Зовнішністю доволі схожа на звичайну супову акулу. Голова помірно довга. Морда витягнута, дещо загострена. очі великі, овальні, горизонтальної форми, з мигательною перетинкою. За очима розташовані маленькі бризкальця. Під очима є щічні горбики, які більш помітні у дорослих особин. Носові клапани слабко виражені. Рот відносно невеликий, зігнутий. Зуби дрібні, з тупими верхівками. Розташовані у декілька рядків. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб стрункий, подовжений, нагадує олівець. Грудні плавці великі, довгі, з округлими кінчиками. Має 2 спинних плавця, з яких передній помітно більше за задній. Передній спинний плавець розташовано позаду грудних плавців, задній — навпроти анального плавця. Черевні плавці маленькі, з округлими кінчиками. Задній спинний плавець більше за анальний. Хвостовий плавець гетероцеркальний. На верхній лопаті є виріз, що утворює характерний «вимпел». За цим вирізом відрізняють цю акулу від звичайної супової акули за зовнішністю. У чорноплавцевої супової акули виріз менш глибокий.

Забарвлення спини сіре або бронзово-сіре. Черево має попілясто-білий колір. Передня частина голови трохи темніше за загальний фон спини. Кінчики переднього спинного плавця та верхньої лопаті хвостового плавця чорні.

Спосіб життя

Тримається на глибинах від 40 до 230 м, континентальному шельфі. Зустрічається як біля поверхні, так й на глибині. Не утворює значних груп. Полює біля дна, є бентофагом. Живиться переважно дрібною костистою рибою, головоногими молюсками, а також креветками, крабами, морськими черв'ями, личинками морських тварин.

Це живородна акула. Вагітність триває 15 місяців. Самиця народжує 10-11 акуленят завдовжки 33-35 см.

Є об'єктом місцевої риболовлі, оскільки її м'ясо доволі смачне. також використовується як приманка.

Не становить загрози для людини.

Розповсюдження

Мешкає в Тихому океані: біля берегів Японії, Тайваню і Китаю; в Індійському океані: в акваторії південної Австралії, в Перській затоці, від берегів Кенії до ПАР.

Джерела

  • Froese, Rainer and Pauly, Daniel, eds. (2011). «Hypogaleus hyugaensis» in FishBase. February 2011 version.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK