dcsimg
Creatures » » Animal » » Vertebrates » » Cartilaginous Fishes » » Modern Sharks » » Angel Sharks »

Mexican Angel Shark

Squatina mexicana Castro-Aguirre, Espinosa Pérez & Huidobro Campos 2007

Squatina mexicana ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 88 см. Голова широка. Морда округла з невеличкими вусиками. На голові і спині дорослих акул відсутні шипи, у молодих особин є невеличкі шипи біля очей, бризкалець, на морді. Очі великого розміру, містяться у верхній частині голови. За ними розташовані великі бризкальца у формі напівмісяця. Міжочний простір сильно увігнутий. Ніздрі розташовані у верхній частині морди, з носовими клапанами. Під ними є вусики. Рот широкий, розташовано у передній частині морди. Зуби на верхній щелепі трикутні, зубчасті, прямостоячі, їх 10 у 2 рядки; нав ерхній щелепі — 9-10 гладеньких зубів, 5 стоять прямо, інші дещо косо. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб сильно сплощений. Луска широка, її ширина у 4 рази більше за довжину, має 3 кілі. Грудні плавці великі, трикутної форми. Має 2 спинних плавця однакового розміру у хвостовій частині, їх основа у 1,75 рази більше за висоту. Черевні плавці широкі, але менше грудних, розташовані майже впритул до останніх. Анальний плавець відсутній. Хвостовий плавець дуже короткий, нижня лопать довша за верхню.

Забарвлення сіре з 2 чорними плямами на передньому краю грудних плавців. задня частині тіла більш темних відтінків з чорними цятками, розсіяними довільно.

Спосіб життя

Тримається на глибинах від 71 до 180 м, на континентальному шельфі. Воліє до піщаних та мулисто-піщаних ґрунтів. Вдень заривається, чатуючи на жертву. Вночі підіймається вище до поверхні. Є бентофагом. Живиться ракоподібними, молюсками, дрібною рибою.

Це яйцеживородна акула. Стосовно процесу паруванні і розмноження натепер замало відомостей.

Розповсюдження

Мешкає у Мексиканській затоці: від півострова Юкатан (Мексика) до берегів штату Алабама (США).

Джерела

  • Castro-Aguirre, J.L., H.E. Pérez and L.H. Campos, Dos nuevas especies del género Squatina (Chondrichthyes: Squatinidae) del Golfo de México. // Revista de Biología Tropical. — Vol. 54, № 3. — P. 1031–1040.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK