dcsimg
Image of Chinese Plum Yew
Creatures » » Plants » » Gymnosperms » » Cephalotaxaceae »

Chinese Plum Yew

Cephalotaxus sinensis (Rehd. & E. H. Wilson) H. L. Li

Cephalotaxus sinensis ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення, екологія

Країни поширення: Китай (Аньхой, Чунцин, Фуцзянь, Гуандун, Гуансі, Гуйчжоу, Хенань, Хубей, Хунань, Цзянсу, Цзянсі, Сичуань, Юньнань, Чжецзян); Гонконг. Вид дуже поширений в Південно-Східному Китаї і відбувається в цілому ряді середовищ існування між 200 м над рівнем моря на східному узбережжі до 2800 (-3200) мнрм. в горах провінції Сичуань і Юньнань. Вид є звичайним у вологих рідколіссях вздовж потоків на більш низьких висотах, а також у гірських хвойних або змішаних лісах і в чагарникових заростях на схилах гір, на гранітах, пісковику або вапняку.

Морфологія

Це чагарники або невеликі дерева до 12 (-15) м заввишки, зі стовбуром до 120 см діаметра. Кора червона, сіра або сіро-коричнева. Листки з черешком 0-1 (-2,5) мм; зелені зверху, лінійні або лінійно-ланцетні, (1-) 1.8- 5 (-7) см × 2-3,5 (-4) мм, шкірясті, але відносно м'які, нижні жилові смуги білі (дуже рідко зелені), 0,8-1,2 мм в ширину, вершина гостра. Пилкові шишкові кластери кулясті, 4-7 мм в діаметрі, кожен складається з 6-7 рожевувато-коричневих шишок; плодоніжка бл 3 мм, мікроспорофіл 4-11, кожна з 2-4 пилковими мішками. Шишки одиночні або по 2-5 (-8) разом; плодоніжка 3-8 мм; насіннєві луски сірувато-зелені, яйцевидні, вершини незабаром загострені. Аріли червоні або червоно-фіолетові при дозріванні, 1.6-2.5 × 0.8-1.6 см, з 6 поздовжніми хребтами. Насіння яйцеподібне або оберненояйцеподібне, до еліпсоїдних, 1.8-2.5 × 0.9-1.2 см, верхівка загострена. Запилення відбувається у березні-червні, насіння дозріває у (червні) липні-листопаді.

Використання

Враховуючи повідомлений розмір (діаметра) деяких стовбурів дерев, то очевидно, що деревина використовується, але не є комерційно важливою у місцевій торгівлі, значною мірою тому, що великі дерева дуже розкидані. Деревина використовується для виготовлення меблів, сільськогосподарських інструментів, посуду. Як і в інших видів, насіннєві шишки дають масло, яке традиційно спалюють в лампах. Алкалоїди з листя, коріння та насіння витягують в лікувальних цілях, наприклад, в лікуванні лейкемії. Цей вид вирощують в Китаї в обмеженому масштабі, в основному в ботанічних садах. За межами Китаю його рідко вирощують, і рослини, що належать до цього виду, можливо, плутають з C. harringtonii.

Загрози та охорона

Вирубка лісів, особливо в нижньому діапазоні висот, де цей вид зустрічається є головною загрозою. Цей вид зустрічається в численних охоронних територіях по всьому ареалу.

Посилання


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK