Чепура[2], або біла чапля (Egretta) — рід птахів родини Чаплевих.
Білі чаплі, як і усі чаплеві, мають вертикальну поставу тулуба, довгу шию та довгі ноги. Довжина крила у цього виду чапель коливається від 25 до 45 см. Білий колір присутній в усіх видів білих чапель — від сніжно-білого всього пір'я до морфи (або білими є молоді чаплі). Залежно від класифікації велику та середню чаплі деякі дослідники відносять до роду Egretta, а більшість — до роду Ardea. У шлюбний період у них з'являється чубчик. На нижній частині шиї білі чаплі мають подовжене пір'я. На плечах два пучки довгих пір'їв, які заходять за вершину хвоста. Вони звуться егретки. Від цього білі чаплі й отримали свою латинську назву. Слід, завдовжки 18 сантиметрів.
Білі чаплі мешкають на всіх континентах, окрім Антактиди. Переважно у тропічному та субтропічному кліматі. У Північній Америці — тільки у південній частині, у Південній Америці до Парагвая, в Африці — на південь від Сахари та на острові Мадагаскар.
У Європі від Угорщини через північну частину Балканського півострова, Малу Азію до Далекого Сходу.
Види, які зустрічаються в Україні, є перелітними.
Раніше білі чаплі були досить поширені, проте полювання на них особливо за егретками, нанесло значну шкоду популяціям цих птахів. Тільки 1898 року у Венесуелі було вбито 1538000 білих чапель.
З 20-х роківXX ст. білі чаплі були взяті під охорону.
Білі чаплі — це перелітні птахи. Вони моногамні. Полюбляють бідні лісами місцевості з водоймищами, де є багато очерету. Тут вони ховаються у його заростях. Також будують гніздо у важкодоступному місці. Вони відкладають від 3 до 5 яєць, висиджують 25—26 днів.
Живляться білі чаплі здебільшого рибою, водяними комахами та їх личинками, кониками, сараною, дрібними ссавцями.
Види чепур[3] за версією IOC World Bird List (версія 8.2)[1]:
Чепура, або біла чапля (Egretta) — рід птахів родини Чаплевих.