Раніше міксозої вважалися найпростішими,[3] і включалися разом із іншими нерухливими формами до групи споровики (Sporozoa).[4] Аналіз секвенсів 18S рибосомальної ДНК (rDNA) показало їх належність до багатоклітинних організмів (Metazoa). Подальше дослідження 18S rDNA підтвердило їх належність до жалких (Cnidaria),[5] other rDNA sampled,[6][7] and the HOX genes of two species,[8] однак існує версія їх належності до Двобічно-симетричних (Bilateria). Buddenbrockia plumatellae, червоподібний паразит до 2 мм довжиною, також виявився належним до міксозоїв,[6] що підтверджує їх належність до білатерально-симетричних. Тим не менше, Buddenbrockia є симетричним не в двох площинах, а в чотирьох. Подальші дослідження ДНК виявили помилки при аналізах, на результати яких вплинуло забруднення частками тканин хазяїв (в одному випадку — мшанок Cristatella mucedo, в іншому — щуки), що й призвело до помилкового відношення міксозоїв до Bilateria.[9]
За сучасною таксономією підгрупа Actinosporea розглядається як стадія життєвого циклу Myxosporea.[10]
Паразито-хазяїнні відносини у випадку із міксоспорідіями добре розвинені і рідко переростають у серйозні захворювання. Інфекція в рибі-хазяїні може бути дуже тривалою, потенційно зберігатися протягом всього життя риби, тим не менше, все більше число міксоспорідій визнаються комерційно-значимими патогенами риб, в основному в результаті розвитку аквакультури. Економічні наслідки наявності цих паразитів можуть бути дуже серйозними, особливо там, де екстенсивність зараження висока, вони також можуть серйозно впливати на рибні запаси у природному середовищі.
Серед найбільш відомих і значимих захворювань культивованої риби, що викликається міксозоями, слід зазначити PKD (англ. Proliferative Kidney Disease), що викликається малакоспоридіями Tetracapsuloides bryosalmonae, а також вихрова хвороба, що викликається міксоспоридіями Myxobolus cerebralis; обидві хвороби уражають лососевих. Також, ентероміксози викликаються Enteromyxum leei (у марикультурі спарових риб, Henneguya ictaluri (у сомових) і Sphaerosphora renicola (у коропа).