dcsimg

Катран плямистий ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Загальна довжина досягає 1,6 м. В середньому — 1-1,3 м. Голова велика. Морда конічної форми з округлим кінчиком. Очі помірно великі, складає 3,9% довжини тіла. Розріз очей має горизонтальну форму. Носові клапани позбавлені вторинних долей. Тулуб стрункий, обтічний, сягає у висоту 8,3-12% довжини. Має 2 спинних плавця з шипами, що наділені отруйними залозами. Передній спинний плавець значно більше за задній, розташовано між грудними та черевними плавцями. Задній та черевні плавці — близько до хвостового плавця. Хвіст короткий, хвостовий плавець вузький та широкий. Верхня лопать хвостового плавця більш розвинена ніж нижня. Анальний плавець відсутній.

Забарвлення спини сіре з коричнюватим відтінком. З боків розкидані у випадковому порядку дрібні білі плямочки. Звідси походить назва цієї акули. Черево світліше за спину.

Спосіб життя

Тримається на глибині до 900 м. Зустрічається на мілині. Полюбляє помірно прохолодну воду — 7-15 °C. Здійснює вертикальні добові міграції, також здатна мігрувати на 7000 км від основного ареалу. Воліє до скелястого, піщаного та мулового ґрунту. Може збиратися у групи, часто за статевою ознакою. Часто від часу полює разом з леопардовими та кунячими акулами. Живиться дрібною костистою рибою, кальмарами, восьминогами, креветками, крабами, раками, лангустами.

Статева зрілість настає у 12 років. Це яйцеживородна акула. Вагітність триває 18-24 місяця. Самиця народжує від 1 до 20 акуленят завдовжки 22-33 см.

Впіймані окремі особини використовуються задля виготовлення рибного борошна, а їх печінка (багата на сквален) — для масла.

Тривалість життя до 66 років.

Розповсюдження

Мешкає біля узбережжя Японії, Корейського півострова, Камчатки, Курильських островів, о. Сахалін (Російська Федерація), Алеутських островів, Аляски (США), Британської Колумбії (Канада) до півострова Каліфорнія.

Джерела

  • Ebert, D.A., W.T. White, K.J. Goldman, L.J.V. Compagno, T.S. Daly-Engel and R.D. Ward. Resurrection and redescription of Squalus suckleyi (Girard, 1854) from the North Pacific, with comments on the Squalus acanthias subgroup (Squaliformes: Squalidae). // Zootaxa. — 2010. — В. 2612. — P. 22—40.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK