Плоди використовують у їжу в свіжому вигляді або маринують. Деякі частини момордики (коріння, насіння, листя) використовуються в традиційній тибетсько-китайській народній медицині як ліки при шлунково-кишкової інфекції і для зниження рівня цукру в крові у діабетиків. Останнім часом момордика почала широко використовуватися як ліки для знищення ракових клітин, клітин лейкемії, бактерій, вірусів, пухлин, зниження кров'яного тиску. Аналіз плодів момордика показав присутність у її складі глікозидів, сапонінів, алкалоїдів, редукуючих цукрів, смол, фенолів, рослинних жирів, вільних кислот — фолієвої, пантотенової і нікотинової. Було доведено, що момордика збільшує кількість бета-клітин в підшлунковій залозі і, таким чином покращує здатність організму виробляти інсулін.
Свіжими їдять переважно зернини, а шкірку можна заварювати в узварі, або маринувати плід цілком. З куплених плодів шкірку краще зняти: плід швидко перезріває в теплі, тож його часом обприскують хімікатами.
Момордику також називають в народі "попові яйця".
У лісостепу і на Поліссі визріває, але для збільшення урожайності необхідно висівати на розсаду у кінці лютого або впродовж березня. Інакше достигне лиш кілька плодів. Прищипування непотрібне. Плоди достигають один за одним, як огірки. Плоди чудово доходять на сонці, якщо зібрані після молочно-воскової спілості. Транспортабельність висока, але жовті або жовтогарячі плоди дуже швидко перезрівають.