Вперше класифікація на рівні відділу виділена за забарвленням А. Пашером (Pasher) в 1914 році[3]. Історично вона класифікувалася до підцарства Нижчі рослини царства Рослини та, пізніше, царства Найпростіші. Проте, перш за все сам поділ є штучним та базується на комплексі ознак (морфологічних, цитологічних, біохімічних та даних молекулярної біології). За деякими даними, Chlorophyta відносять до нетаксономічної категорії — супергрупи Архепластид (Archaeplastida)[4]. Вважається, що Вищі рослини походять від Chlorophyta.
До представників відділу відносять евкаріотичні водорості, що мають пігменти, властиві вищим рослинам, та яким притаманні пластиди первинно симбіотичного типу. У відділі представлені всі типи морфологічної структури. Зустрічаються повсюдно: у прісних та солонуватих водоймах, морях, аерофітних умовах, ґрунтах.
Деякі зелені водорості утворюють симбіоз з грибами утворюючи новий організм - лишайник. Зустрічається водості паразити. Phyllosiphon викликає пожовтіння листя рослини-хазяїна. Cephaleuros – викликає захворювання, що відомі як «іржа» листя. Види Prototheca можуть викликати зараження людини, великої рогатої худоби та деяких інших тварин. Деякі водорості є причиною шкірних захворювань і зрідка – бурситів і перитонітів, а у великої рогатої худоби можуть бути причиною маститів.[5]